Световният №1 съсипа Италия (видео)

Лидерът в световната ранглиста на ФИФА Белгия обърна Италия и записа успех с 3:1 над "скуадра адзура" в приятелска среща, изправила един срещу друг два от сериозните претенденти за титлата от Евро 2016. В една проверка, преминала под знака на отдаването на почит на 39-те фенове на Ювентус, загинали на "Хейзел" в Брюксел по време на финала на турнира за Купата на Европейските шампиони срещу Ливърпул, гостите от Италия бяха тези, които излязоха напред в резултата с ранен гол на Антонио Кандрева още в третата минута на срещата.

"Червените дяволи" обаче много бързо се окопитиха и след едва 13 минути игра Ян Вертонген изравни резултата. След почивката, когато наставникът на италианците Антонио Конте извърши редица промени в състава си, домакините стигнаха до пълен обрат. В неговата основа бе младият нападател на Олимпик Марсилия Миши Батшуай. 22-годишният таран се появи в игра на мястото на Ромелу Лукаку и изработи попадението на Кевин де Бройне за 2:1, за да отбележи сам за крайното 3:1.

В 74-ата минута Джанлуиджи Буфон с мъка отрази удар на Батшуай, но топката попадна директно в краката на Де Бройне, който отбеляза за 2:1 в полза на белгийците. В 82-ата пък самият Батшуай бе точен след подаване на Яник Ферейра Караско, за да подпечата успеха на домакините. До края на мача направилият изключително силно включване Батшуай можеше да се разпише и за втори път, но прати топката над вратата на Буфон.

БЕЛГИЯ - ИТАЛИЯ 3:1
0:1 - Кандрева (3)
1:1 - Вертонген (13)
2:1 - Де Бройне (74)
3:1 - Батшуай (82)