Бивш таран на ЦСКА шокира Скибе в дебюта му начело на Гърция

Бившият нападател на ЦСКА Аурелиен Йоахим донесе победата на националния тим на Люксембург с 1:0 над Гърция пред собствена публика. Русокосият таран, който се представи колебливо на "Българска армия" под ръководството на Стойчо Младенов през миналия сезон, а сега се подвизава в нискоразредния английски Бъртън Албиън, отбеляза единственото попадение в двубоя в добавеното време на редовните 90 минути.

По този начин той вгорчи дебюта на германския специалист Михаел Скибе начело на южните ни съседи. Както е известно бившият наставник на Байер (Леверкузен), Галатасарай, Айнтрахт (Франкфурт), Херта (Берлин) и Грасхопър бе поставен начело на Гърция след изключително слабата кампания за класиране на Евро 2016 във Франция, в която "елините" записаха само една победа.

Първият мач на Скибе начело на гърците обаче също не мина според план, като в 91-ата минута Аурелиен Йоахим с удар от точката на дузпата, след като се пребори с Папастатопулос в наказателното поле. Преди това "червените лъвове" играха доста подредено в защита и не позволиха на гръцкия си опонент да създава опасности пред вратата им. В края на мача те издебнаха своята възможност и спечелиха престижен успех.

ЛЮКСЕМБУРГ - ГЪРЦИЯ 1:0
1:0 - Йоахим (91)