Черно море БАСК оглави Висшата лига след трета поредна победа

Мъжкият волейболен отбор на Черно море БАСК (Варна) победи Ботев (Луковит) с 3:0 (27:25, 25:16, 26:24) в мач от 3-ия кръг на Висшата лига, игран в местната зала "Христо Борисов". Така варненци постигнаха трета поредна победа в първенството до сега и с 9 точки в актива си оглавиха временното класиране.

Въпреки тригеймовата победа спечелването на мача не бе лесно за домакините, като волейболистите на Ботев се бориха до край и ги затрудниха максимално. В първия гейм луковитци изоставаха с 14:18, но стопиха пасива си, като изравниха играта след 20-а точка. В решителните минути, обаче, варненци показаха характер и не допуснаха повече обрати като спечелиха първия гейм след 27:25. Това повлия на гостите от Ботев и във втората част те не дадоха същия отпор, като домакините спечелиха с 25:16. В третата част ситуацията се обърна, като волейболистите на Ботев започнаха да диктуват играта. Те поведоха с 15:11, но не успяха за запазят натрупаната разлика до край. Домакините от Черно море се надигнаха, стопиха пасива си и ситуацията от първия гейм се повтори, като настана равенство на силите. При 24:24, отново във важния момент, варненци показаха по-добра психика и мотивация, като спечелиха гейма с 26:24, а с това и мача с 3:0.