Казанлък Волей с първа победа в НВЛ за жени

Женският волейболен отбор на Казанлък Волей победи като домакин ЙЕБ Шумен 05 с 3:0 (25:11, 25:19, 25:19) в мач от 2-ия кръг на НВЛ за жени, който се игра тази вечер.

Така "розите" записаха първи успех в шампионата и 3 точки в актива си. А преди официалното начало на двубоя между Казанлък Волей и ЙЕБ 05 Шумен, ръководството на домакините привества двата отбора с рози, с които им пожела добра игра в мача и успешен сезон в парвенството.

Домакините наложиха своето надмощие още от самото начало на мача. Със силен начален удар и добре организирана игра на блокада Казанлък затвори с внушителния резултат от 25:11. "Розите" продължиха доминацията си и в началото на втория гейм. Шуменки продължаваха да играят на приливи и отливи, което им коства и втория гейм спечелен от Казанлък с 25:19. Оспорваност в имаше само в третата част на мача, като шуменки успяха да поведат в резултата. Но "розите" не позволиха водачеството им да продължи за дълго и отново върнаха доминацията си. До края на мача гостенките от Шумен постоянно се опитваха да догонват в резултата, но домакините успяха във важните моменти да показат своите възможности. Така Казанлък затвори гейма с 25:18, а с това и мача с 3:0.

Над всички за Казанлък бе Веселина Григорова с 22 точки, а Тереза Иванова добави 11 точки за победата. За тима на За Шумен най-резултатна бе Росица Кирилова с 13 точки.