Лъвчетата направиха огромна крачка към прескачане на първата група за Евро 2016

Юношите на България (U19) победиха с 2:1 Люксембург (U19) във втория си квалификационен мач за Евро 2016, с което направиха огромна крачка към преодоляване на първата квалификационна група.

Лъвчетата поведоха с 2:0 след автогол на Скендерович и попадение на Александър Георгиев през първата част, а в средата на второто полувреме Муратович реализира за символичните гости.

Победата бе от изключителна важност за футболистите на Светослав Тодоров, тъй като преди два дни те загубиха с 0:1 от Полша първия си двубой в групата, а Люксембург спечели с 2:1 срещу домакина Кипър. С днешния успех българският тим се изкачи на второто място и ако спечели последната среща срещу аутсайдера Кипър, продължава в следващия етап на квалификационната надпревара.

По регламент националните отбори в тази възраст са разделени на 13 групи. Първите два от всяка група продължават напред, както и съставът с най-добри показатели от заелите третото място в класирането.

Иначе днешната среща започна отлично за България. Резултатът бе открит от Скендерович, който си вкара автогол още в шестата минута.

Преди това Люксембург пропиля добра възможност да открие резултата чрез Дуриати още в 3-ата минута. Футболистите на Светослав Тодоров отговориха подобаващо. В 4-ата минута Божидар Краев стреля, но Амодио спаси. Секунди по-късно Аличков имаше отлична възможност да отбележи, но стражът на символичните гости в този двубой отново се намеси подобаващо.

В 19-ата минута Синани шутира, но Михайлов спаси. Нищо не бе в състояние да спаси Люксембург две минути по-късно, когато футболистът на Лудогорец Антонио Георгиев подаде към Александър Георгиев и юношата на Литекс покачи на 2:0.

Тимът от Великото Херцогство беше близо до връщане на едно попадение след половин час игра, когато Хол не уцели българската врата от изгодна позиция.

Това се случи в средата на втората част, когато в 63-ата минута резервата Гомес намери Муратович, който намали на 2:1.

Само 120 секунди по-късно шут на Синани попадна в ръцете на Михайлов. Стражът на българите се намеси добре и в 72-ата минута, спасявайки изстрел на Бохнер.

Лъвчетата отговориха подобаващо в 76-ата минута, когато Йорданов можеше да убие интригата, вкарвайки трети гол за нашите, но не уцели вратата.

До края на мача Люксембург опита да стигне до така важното за тях равенство, но първо в 92-ата минута Михайлов спаси шут на Скендерович, а 120 секунди по-късно Муратович не уцели вратата.

Така след две изиграни срещи Полша е лидер с 6 точки, България и Люксембург заемат второто място с по три точки, но нашите са с по-добри показатели от прекия двубой, а последен е Кипър с 0 точки.

БЪЛГАРИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 2:1