Милан Лучич и Йонас Енрот герои за Лос Анджелис

Нападателят Милан Лучич и вратарят Йонас Енрот станаха големите герои за тима на Лос Анджелис Кингс, който се наложи като домакин с 2:1 над Ню Йорк Айлендърс. Канадският хокеист със сръбски корени отбеляза победното попадение за "кралете" в началото на втората третина, докато Енрот направи 31 спасявания. Така с Енрот на вратата Лос Анжелис има 3 победи в 3 мача от началото на сезона. Другото попадение за Лос Анджелис реализира Дрю Даути при числен аванс, докато за Айлендърс Брок Нелсън вкара още в десетата минута на мача.

С победата Лос Анджелис събра 20 точки и оглави класирането в Тихоокеанската дивизия.

Другият отбор от Ню Йорк - Рейнджърс, имаше доста повече поводи за радост спрямо Айлендърс, след като спечели с 6:3 в собствената си зала "Медисън Скуеър Гардън" срещу Сейн Луис. Дерик Брасард, Матс Дзукарело и Кевин Хейс дадоха класически аванс на "рейнджърите" още до 15-ата минута на срещата. Дмитрий Яскин върна един гол за Сейнт Луис в края на първата част, а в 26-ата минута Владимир Тарасенко намали на 2:3.

Джей Ти Милър даде аванс от 4:2 за Ню Йорк в средата на периода, но Блус намалиха на 3:4 чрез Трой Брауър. В последните 20 минути гостите от Сейнт Луис потърсиха изравняването, но за сметка на това получиха нови два гола в мрежата си. Райън Макдона се разписа при числен аванс в началото на третата част, а в края и Дан Джирарди оформи крайното 6:3 на празна врата.

Ню Джърси Девилс записа девета победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:2 като гост над шампиона Чикаго. Сергей Калинин отбеляза победния гол 2:23 минути преди финалната сирена. Преди това точни за гостите от Ню Джърси бяха Адам Енрике и Кайл Палмиери през втората третина.
Резултатът в срещата бе открит от Патрик Кейн, който се разписа за Чикаго в седмата минута на срещата, а Артьоми Панарин изравни за 2:2 шест минути преди края на двубоя, само за да може след това Калинин да вкара решителния гол за "дяволите".

С победата Ню Джърси се придвижи в зоната на плейофите в Източната конференция, изпреварвайки тима на Детройт, докато Чикаго продължава с колебливото си представяне през сезона и е на девета позиция на Запад.