Голдън Стейт с 10 от 10 след 46 точки на Стеф Къри

Шампионът Голдън Стейт стана първият отбор в НБА, който достига десет победи през този сезон. Това се случи, след като Уориърс се наложиха като гост над Минесота със 129:116.

Звездата на гостите Стеф Къри направи поредния си изключителен мач. 27-годишният гард вкара 21 точки още в първата четвърт на двубоя, а до края активът му се увеличи до 46. Той бе точен 8 пъти от тройката, а за сравнение целият отбор на Минесота реализира едва три пъти от далечно разстояние.
С 23 точки за победителите от Голдън Стейт приключи Дреймонд Грийн, който направи 12 асистенции и взе 8 борби. Клей Томпсън остана с 15 точки за тима от Оукланд.

За Минесота най-резултатен с 19 точки бе Андрю Уигинс. Новобранецът Карл-Антъни Таунс вкара 17 точки и взе 11 борби, а резервата Шабаз Мухамед приключи с 16 точки. Поражението бе четвърто за Минесота у дома, но тимът е с 4 победи и 4 загуби през сезона, след като успя да вземе всичките си гостувания до момента.

В друг мач от тази нощ Финикс надделя у дома над Лос Анджелис Клипърс със 118:104. Брендън Найт вкара 37 точки за "слънцата", а Ерик Бледсо остана на асистенция от "трипъл-дабъл", след като вкара 26 точки, взе 10 борби и подаде 9 завършващи паса.

За гостите от Клипърс, които бяха без контузените Крис Пол и Джей Джей Редик, Джамал Крауфорд вкара 16 точки. Звездата на "ножиците" Блейк Грифин приключи с 11, но бе изгонен 2:36 минути преди края на първото полувреме, след като му бе отсъден втори технически фаул.

В най-драматичната среща за тази нощ трикратният шампион в Асоциацията Маями Хийт се наложи с 92:91 над Юта във Флорида. Крис Бош бе най-резултатен за домакините с 25 точки, а резервният гард Тайлър Джонсън добави 17 за "горещите", които с победата вече имат актив от 6 победи и 3 загуби. За Юта само шестима от всичките 11 играчи, които влязоха на терена, записаха точков актив. Дерик Фейвърс вкара 25 точки, Гордън Хейуърд и Алекс Бъркс отбелязаха по 24, а Трей Лайл, Родни Хууд и Трей Бърк се комбинираха за остналите 18 точки за "джазмените".

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Маями - Юта 92:91
Минесота - Голдън Стейт 116:129
Финикс - Лос Анджелис Клипърс 118:104