Младежите на България натупаха Ботев Пд в дебюта на Костов

Ботев (Пловдив) отстъпи 0:2 от младежкия национален отбор на България в контрола, играна на стадиона в Коматево. Срещата бе първата за "канарчетата" под ръководството на новия им старши треньор Николай Костов и неговите помощници Енгибар Енгибаров и Бойко Каменов.

Мачът между двата тима започна равностойно. Младежките национали обаче поведоха в 10-ата минута. Тогава топката бе пусната зад защитата на Ботев, вратарят Валентин Галев я изрита, но тя попадна в Бекир Расим, който на празна врата отбеляза за 0:1.

"Канарчетата" реагираха и в 21-ата минута Рихави Кифуети излезе зад отбраната на съперника, опита се да прехвърли излезлия да го посрещне вратар Костов, който улови кълбото без проблем. В 21-ата минута младежките национали получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но "жълто-черната" отбрана се справи със ситуацията. В 35-ата минута Нико Варела изпълни отсъдения за нарушение срещу него пряк свободен удар, но стреля неточно. Минута преди почивката след изпълнение на ъглов удар Радослав Терзиев скочи високо и стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда.

Още в началото на второто полувреме младежките национали отбелязаха втори гол. Негов автор бе Владислав Мисяк, който се разписа с плътен удар в 48-ата минута. В 63-ата минута след грешка в средата на терена Наско Милев пое топката, напредна, стреля към вратата на Георги Китанов, но уцели напречната греда. Две минути по-късно Християн Казаков стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. В 83-ата минута младежкият национал Емил Камбуров излезе на удобна позиция, но не успя да отправи точен удар.

БОТЕВ ПД - БЪЛГАРИЯ (младежи) 2:0

0:1 Бекир Расим 10
0:2 Владислав Мисяк 48

БОТЕВ ПД: Валентин Галев,Йордан Христов, Радослав Терзиев, Пламен Николов, Филип Филипов, Владимир Айтов, Божидар Васев, .Рахави Кифуети, Нико Варела, Мариян Огнянов, Димитър Алексиев (Мартин Димитров, Серкан Юсеин, Жоел Чибамба, Наско Милев, Никола Марин, Кристиан Димитров, Християн Казаков)

БЪЛГАРИЯ (младежи): Красимир Костов, Христо Попадийн, Стефан Велков, Христофор Хубчев, Мики Орачев, Тодор Траянов, Димитър Велковски, Юлиан Ненов, Александър Василев, Бекир Расим, Ахмед Ахмедов ( Георги Китанов, Eмил Камберов, Лазар Марин, Владисляв Мисяк)