Кой ще спечели третия ранкинг турнир за сезона?

Този уикенд ще се проведе третият ранкинг турнир от календара на Българската снукър федерация. Двубоите ще се изиграят в спортен бар „Академията“, а феновете на джентълменския спорт ще могат да наблюдават срещите напълно безплатно.

Битките стартират в събота от 10:00 часа с няколко двубоя от квалификациите за основната схема. Победителят в последния ранкинг турнир Никола Кемилев ще очаква спечелилия двубоя между Димо Ангелов и Калин Върбанов. Кемилев е водач в ранглистата за сезон 2015/2016.

Той спечели квалификационния турнир между осемте най-добри български играчи, който ще му даде право да премери сили с Рони О‘Съливан в демонстративното шоу на 20 ноември в зала „Триадица“ в София.

Братислав Кръстев, който успя да влезе в основната схема на PTC Bulgaria Open, ще започне участието си срещу Боян Тошев. Номер 2 в българската ранглиста Христо Сираков ще играе срещу Никола Колев. Общо 11 български родни рефери ще съдийстват по време на турнира начело с Пролетина Величкова.

Четвъртфиналите в турнира започват в неделя от 10:00 часа, а по програма финалът трябва да се състои от 16:00 часа.

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg