Теди Пърсъл донесе победата на Едмънтън срещу Анахайм

Теди Пърсъл се разписа 1.16 минута след началото на допълнителния период, за да донесе победата с 4:3 на Едмънтън като гост след продължение срещу Анахайм в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Оскар Клефбъм и Райън Нюджънт-Хопкинс изравниха резултата за гостите с попаденията си през третия период на двубоя. Отборът от Канада прекъсна серията от шест поредни загуби при гостуванията си срещу Дъкс. Андерс Нилсон се отличи с 34 спасявания на вратата на Ойлърс.

Лион Драйсайтъл изравни за 1:1 във втората третина, след като Кори Пери беше дал аванс за Анахайм в първата част. Шон Хоркоф и отново Кори Пери на два пъти извеждаха домакините напред в резултата в последния период, но това не беше достатъчно, за да бъде постигната победа. Пери вече има 300 попадения в кариерата си, а Анахайм спечели точки в последните си шест мача в Лигата.

В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Марк-Андре Флюри спаси удари на Алекс Галченюк и Давид Дешарне, за да донесе победата на Питсбърг с 4:3 у дома след дузпи срещу Монреал. Сидни Крозби и Дейвид Перън бяха точни за Пенс при дузпите. Оли Мата, Паскал Дюпюи и Патрик Хорнквист вкараха за домакините в редовното време, преминало през няколко обрата. Опитният Флюри спаси общо 32 удара на състезателите на гостите. Брендън Галахър, Брайън Флин и Андрей Марков вкараха головете в полза на Канейдиънс.