Левски 2014 не издържа и записа първа загуба в Балканската лига

Отборът на Левски 2014 регистрира първо поражение в група „В” на Сигал Уника Балканска лига, след като отстъпи при гостуването си на КБ Пея с 68:75.

Над всички в селекцията на българите беше Христо Николов, който завърши с 24 точки, 7 борби и 4 асистенции, Илия Милутинович добави 16 точки, а Тейлър Лейзър приключи с 11 точки, 9 асистенции и 8 борби.

Отборът на Левски тръгна добре в двубоя и поведе с 5:2 след пет поредни точки на Христо Николов, но след това българите допуснаха няколко грешки в защита и Пея стигна до пълен обрат – 5:10. Момчетата на Ники Господинов не се притесниха от случаващото се, а Николов отново бе над всички и след третата си тройка, върна лидерството на родните баскетболисти – 17:16. За съжаление, в оставащото време столичани отново се пропукаха сериозно в защита, а играчите на Пея се възпилзваха от шанса си и заслужено бяха напред след първите десет минути – 22:20.

Баскетболистите на Левски се върнаха преобразени на терена за началото на втората четвърт, а Минчев поведе съотборниците си за пореден обрат от началото на двубоя – 29:24. Българите съхраниха и дори увеличиха преднината си в средата на периода след нова тройка на Николов, но в самия край на полувремето домакините отново бяха по-концентрирани и след два фала на Мекай, КБ Пея се оттегли на почивката с една точка аванс – 41:40.

В първите минути на третия период играта вървеше кош за кош, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, но след това нападението на българите забуксува, докато домакините бяха безпощадни и набързо натрупаха една от най-големите разлики в своя полза от началото на мача - 57:50.

В заключтелните десет минути домакините контролираха напълно събитията на терена, като бяха допълнително улеснени от съперника си. В тези минути умората в редиците на Левски определено надделя, като момчетата на Ники Господинов свалиха гарда, а последния съдийски сигнал прозвуча при в полза на КБ Пея.

КБ Пея – Левски 75:68 (22:20; 19:20; 16:10; 18:18)

КБ Пея: Весели 12, Хайризи 12, Дейвис 10, Мълдроу 7, Бъруел 20 (Кадуша, Ругова 10, Грапси 2, Зекияй, Мекай 2)

Левски: Симеонов, Лейзър 11, Иванов 8, Николов 24, Милутинович 16 (Хаджирусев 2, Петков 2, Ивков, Минчев 5)