Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Оклахома би Вашингтон след "трипъл-дабъл" на Уестбрук, но загуби Дюрант

Тимът на Оклахома Сити спечели важна победа като гост над Вашингтон със 125:101, с която излезе начело в Северозападната дивизия в НБА. Ръсел Уестбрук записа "трипъл-дабъл" за успеха, но неприятната новина за "гръмотевиците" бе контузията в бедрото, която застигна Кевин Дюрант.

"Най-добрият играч" за сезон 2013/14 получи разтежение в лявото бедро в края на първото полувреме и не влезе в игра през второто. Макар и да остана на игрището само 17 минути, Дюрант записа "дабъл-дабъл" от 14 точки и 10 борби. В негово отсъствие Уестбрук пое отговорността в нападение и завърши с 22 точки, 11 борби и 11 асистенции. Дион Уейтърс и Серж Ибака добавиха съответно 25 и 23 точки за победата на Оклахома. За Вашингтон Марчин Гортат и Рамон Сешънс вкараха по 15 точки, докато Ото Портър и Гари Нийл реализираха по 14.

Крис Бош отбеляза рекордните си през сезона 30 точки, а неговият Маями спечели като домакин срещу Лос Анджелис Лейкърс със 101:88. Хасан Уайтсайд добави 19 точки и 15 борби за петата победа на "горещите", докато Луол Денг и Дуайн Уейд реализираха 14 и 12 точки съответно.

За Лейкърс резервата Ник Йънг бе най-резултатен със 17 точки. Мета Уърълд Пийс вкара 14 за "езерняците", с колкото завърши и Лоу Уилямс. Коби Брайънт не взе участие в срещата, тъй като има контузия.

Демар Дероузън и Кайл Лаури вкараха общо 52 точки, но това се оказа недостатъчно за Торонто, за да бъде избегната домакинската загуба от Ню Йорк със 109:111. Дероузън реализира 29 точки за канадския тим, а Лаури добави 23. Най-резултатен за победители от Ню Йорк по традиция бе Кармело Антъни. Крилото отбеляза 25 точки, а Ланс Томас добави 17 от пейката.

Ключова за победата на нюйоркчани се оказа стрелбата от тройката. Възпитаниците на треньора Дерек Фишер бяха точни 11 пъти от далечно разстояние, докато Торонто успя едва при 4 от всичките си 17 шута. Въпреки поражението Торонто запази първата си позиция в Атлантическата дивизия с баланс от 5 победи и 3 загуби, докато Никс са с 4 успеха и 4 поражения.