Още няколко гола, които си струва да видите (видео)

Не само Иняки Уилиямс и Неймар могат да си правят каквото си искат с противниковите отбрани. Ще ви покажем още няколко фантастични гола, отбелязани в неделя по световните футболни терени. В Египет Салах Амин реализира и двете попадения за победата на тима си Ел-Ентаг Ел-Хабри с 2:1 срещу гостуващия Ел-Гаиш в мач от местното първенство. Вторият гол на Салах Амин бе наистина запомнящ се - с изумителна странична ножица (видео 1).

Връщаме се в Европа, където английският нападател на Еносис Паралимни - Кристофър Диксън, вкара приказен гол при загубата на тима си като гост с 1:3 срещу Неа Саламина в среща от първенството на Кипър (видео 2). Диксън бе точен за 1:2 в 15-ата минута с попадение, напомнящо много на шедьовъра на Иняки Уилиямс за Атлетик Билбао срещу Еспаньол вчера. Любопитно за отбелязване е, че голът на Диксън дойде секунди, след като българският нападател Димитър Макриев бе направил резултата 2:0 от дузпа. Макриев вкара и първия гол за Неа Саламина - в 9-ата минута, отново от бялата точка.

Предлагаме ви и още едно попадение (видео 3, на 3:00 минути от началото на клипчето), което си струва да бъде видяно заради комбинацията, която сътвориха играчите на Бешикташ преди Огужан Озякуп да изпрати топката в мрежата на домакините от Бурсаспор в мача между двата тима от турското първенство. В 89-ата минута Бешикташ реализира един от най-хубавите отборни голове през изминалия уикенд и пречупи противника си с 1:0, запазвайки едноличното си лидерство в класирането. Бешикташ има 2 точки аванс на върха пред втория Фенербахме и 5 пред третия Галатасарай.

Завършваме с един блестящ гол от центъра, отбелязан в Босна и Херцеговина. Негов автор стана Зайко Зеба от Слобода Тузла (видео 4). Отборът победи с 2:1 у дома Жрински Мостар в мач от местното първенство, а попадението на Зеба е сериозен претендент за гол на годината в страната.

Вътрешна снимка: fksloboda.ba