Обрат в края донесе победата на Ню Йорк над Лейкърс

Серия от 11:0 точки в последните минути на мача донесе победата на Ню Йорк у дома над Лос Анджелис Лейкърс (99:95) в ранния мач от неделната програма в НБА. Домакините от Никс изоставаха с 87:90 три минути преди последната сирена, но успяха да си осигурят победата след тройка на Лангстън Галоуей и серия от рализирани фаулове от Кармело Антъни, Робин Лопес и Кристапс Порзингис.

Антъни бе най-резултатен за победителите с 24 точки, а латвийският новобранец Порзингис записа третия си "дабъл-дабъл" за сезона с 12 точки и 10 борби. За Лейкърс по 18 точки вкараха Рой Хибърт и Коби Брайънт.

В края на мача 37-годишният Брайънт помаха като за сбогом на феновете в легендарната "Медисън Скуеър Гардън", давайки знак, че това вероятно е бил последният му мач там. Коби все още не е обявил дали това е последният му сезон като играч в НБА, но даде серия от индикации, че това най-вероятно ще бъде така.

В друг мач от тази нощ финалистът през миналия сезон Кливланд записа шеста поредна победа, след като се наложи със 101:97 над Индиана у дома. ЛеБрон Джеймс вкара 29 точки за победителите, а Кевин Лав приключи с "дабъл-дабъл" от 22 точки и 19 борби.

Най-резултатен в срещата обаче бе Пол Джордж. Крилото на гостите вкара 32 точки, към които добави 11 борби и 6 асистенции, но усилията му в атака бяха подкрепени единствено от Монта Елис, който вкара още 25 точки.

С победата Кливланд запази първото си място в Централната дивизия с актив от 6 победи и 1 загуба. Индиана пък е на последното пето място в дивизията с 3 успеха и 4 поражения.

Само на победа зад Кливланд е тимът на Детройт, който тази нощ постигна важна победа като гост на Портланд със 120:103. Възпитаниците на Стан ван Гънди избухнаха в последната четвърт, която спечелиха с впечатляващото 41:11.

С основна роля за обрата бе Реджи Джаксън, който приключи с 40 точки, 26 от тях дошли в заключителната част. Центърът на "буталата" Андре Дръмънд пък направи поредния си отличен мач, след като записа 29 точки и 27 борби. Това бе трети мач за Дръмънд с над 20 точки и 20 борби от началото на сезона, като единствените други двама баскетболисти, които са регистрирали такива показатели в първите шест мача от сезона, са легендите Карийм Абдул-Джабар и Уилт Чембърлейн.
За Портланд (4 победи/3 загуби) с 26 точки приключи Деймиън Лилард.