Нигерия защити световната си титла при 17-годишните (видео)

Националният отбор на Нигерия до 17 години защити световната си титла. Тази вечер "суперорлите" надиграха на финала в Чили друг африкански тим в лицето на Мали с 2:0 с голове на Осимен в 56-ата и Бамгой в 59-ата минута, а можеха да победят и доста по-убедително.

Още в 4-ата минута нигерийците си спечелиха дузпа за игра с ръка на защитник на съперника, но ударът на Ебере от бялата точка бе спасен от вратаря, а след това и опита му за добавка с глава се отби от напречната греда.

В 52-ата минута удар на Анумуду се отби от гредата, но четири минути по-късно Нигерия откри резултата като Мадуеке напредна отдясно и подаде на непокрития Осимен, който без забавяне прати топката в мрежата с 10-ия си гол в турнира. В 59-ата минута "суперорлите" решиха всичко в своя полза след като Бамгой бе изведен на скорост и с бомбен изстрел под гредата направи резултата 2:0 за своя тим.

Така Нигерия отново триумфира в със световната титла, докато малийците трябва да се задоволят със сребърните медали. Бронзът пък остана за тима на Белгия, който в мача за 3-4 място надигра Мексико с 3:2.