Фиорентина взе трите точки в Генуа и отново дели върха с Интер (видео)

Отборът на Фиорентина продължава с убедителното си представяне от началото на сезона и все повече дава заявка за Скудетото. Тази вечер "виолетовите" надиграха без особен проблем Сампдория с 2:0 в гостуването си на "Луиджи Ферарис" в Генуа от 12-ия кръг на Серия "А". Йосип Иличич от дузпа в 10-ата и Никола Калинич в 58-ата минута донесоха успеха на тима от Флоренция, който отново се изравни по точки с лидера в класирането Интер и дори го изпревари заради по-добрата си голова разлика и успеха в прекия сблъсък.

Фиорентина започна мача много настървено и в 10-ата минута получи дузпа в своя полза след като Ервин Зуканович игра с ръка в наказателното поле. Иличич се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Дори и след това гостите продължиха да доминират и в 16-ата минута Калинич бе изведен сам срещу вратаря, но стреля покрай гредата. След това Милан Бадел отправи опасен далечен удар в 40-ата минута, а в 45-ата минута Федерико Бернардески реши да опита изстрел от труден ъгъл, но Емилиано Вивиано успя да спаси.

Домакините имаха едва една по-интересна възможност през първата част и тя дойде в 42-ата минута, когато Педро Перейра реши да стреля извън наказателното поле и след рикошет топката опасно се насочи към вратата, но не успя да затрудни Чиприан Тетерушану.

И през второто полувреме Фиорентина продължи да натиска повече и в 49-ата минута Матиас Весино стреля опасно от дистанция, но над вратата. В 58-ата минута обаче логичното се случи и резултатът бе удвоен в полза на гостите. Иличич и Калинич направиха чудесно двойно подаване в наказателното поле, като хърватинът бе изведен на празна врата и прати топката за втори път в мрежата на домакините.

В 78-ата минута Сампдория можеше да се върне в мача като Едер се възползва от грешка в отбраната на съперника и изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

Така Фиорентина се поздрави с победата и вече има актив от 27 точки и се намира на върха във временното класиране. Сампдория пък запазва 10-ото си място с 16 точки.