Нов провал у дома за Марсилия

Пред 52 000 зрители на стадион "Стад Велодром" отборът на Ница победи като гост Олимпик Марсилия с 1:0 в мач от 13-ия кръг на френското футболно първенство. Единственият гол падна в 16-та минута: нападателят на гостите Валер Жермен бе изведен с дълъг пас срещу вратаря на домакините Стив Манданда и с точен удар изпрати топката в мрежата - 1:0 за Ница.

В 35-та минута нападателят на гостите Хатем Бен Арфа, повикан във френския национален отбор през тази седмица от селекционера Дидие Дешан, след индивидуален пробив стреля опасно, но вратарят-ветеран на марсилци Стив Манданда имаше отлична проява и спаси.

В този мач отборът от Марсилия бе лишен от двама свои ключови играчи - полузащитника Ласана Диара и нападателя Ромен Алесандрини.

Със спечелените три точки в Марсилия отборът на Ница се изкачи от 10-то на 6-то място във временното класиране на френското футболно първенство с 21 точки.

Олимпик Марсилия остава на 12-то място с актив от 15 точки, на 20 точки след лидера Пари Сен Жермен, който е начело с 35 точки, следван от Каен 24 точки, и др.