Отново Игуаин герой за Наполи (видео)

Аржентинската звезда на Наполи Гонсало Игуаин за пореден път се превърна в герой за своя тим при успеха с 1:0 над Удинезе от 12-ия кръг на Серия "А". Голмайсторът отбеляза красив гол в 53-ата минута с който взриви трибуните на "Сан Паоло". Успехът е седми за момчетата на Маурицио Сари, които са на две точки от Интер и заемат трето място с 25 точки. Игуаин пък е лидер при голмайсторите в калчото с девет гола. Толкова има и Едер от Сампдория.

Наполи показа, че е в отлична форма, след като записа общо девета победа в последните 10 официални двубоя. Резултатът лъже, тъй като "небесносините" можеха да вкарат много повече голове, но все пак класата на Игуаин си каза думата в 53-ата минута. Деветката на домакините бе изведен отляво. Той нахлу в наказателното поле и отправи диагонален изстрел с левия крак, който се отби в лявата греда и спря в мрежата.

Попадението е под номер 200 в кариерата на аржентинеца от 424 мача между Ривър Плейт (15), Реал Мадрид (121) и Наполи (64) и общо 11-то в 15 мача в калчото и Лига Европа през този сезон.

Гостите останаха на 17-то място с 12 точки след загуба № 6 този сезон.