Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Божинов с осми гол (видео)

Българският нападател на Партизан Валери Божинов вкара своето осмо попадение в сръбската Суперлига, след като се разписа при равенството 2:2 в гостуването на Ягодина от 17-и кръг от местното първенство. В момента Валери е на два гола от лидера при стрелците Катай, който има 10 попадения на сметката си.

Бившият играч на Левски и Ювентус бе титуляр заедно с Иван Бандаловски, като и двамата изиграха пълни 90 минути. Кошмарното представяне на "гробарите" продължава, а можеше да бъде и по-лошо предвид факта, че Ягодина поведе с 2:0, а гостите играха над 50 минути с човек по-малко.

Николич в 10-ата и Попович (44) дадоха комфортна преднина, след като Грбич бе изгонен с директен червен картон в 39-ата минута. В 75-ата минута Божинов с глава отблизо намали след центриране от фаул. Пет минути преди края на двубоя Стефан Бабич изравни, но въпреки това Партизан нямаше сили да обърне.

Шампионите останаха на рекордните 21 точки от Цървена звезда. "Гробарите" са пети с 26 точки, а "звездашите" лидери с 47.