Спартак (Плевен) надви Добруджа

Плевенският Спартак победи с 2:1 гостуващия Добруджа в среща от 14-ия кръг на Б група. Съперниците измъчиха публиката с посредствената си игра. Заради кадрови проблеми домакините излязоха без четирима основни футболисти. Те обаче бързо взеха аванс.

В 5-ата минута таранът Стефан Христов завърши индивидуален рейд с центриране, а партньорът му в атака Цветомир Тодоров овладя и с бомбен шут заби топката под напречната греда за 1:0. Селекцията на Радостин Димов реагира мигновено и на няколко пъти беше близо до изравняването. В 18-ата минута Ничев стреля с глава, но не улучи вратата. Малко преди края на първата част пък плевенският страж спаси далечна снаряд на Казаков.

Десетина минути след почивката защитата на домакините остави непокрит Йовчев в наказателното поле, но той насичи топката над вратата. В 62-ата минута спартаковци вече водеха с 2:0 – Преслав Антонов се измъкна от добричките бранители и направи Илиев безпомощен. Три минути преди края резервата Цанков шутира неспасяемо от границата на наказателното поле за крайното 2:1.

Спартак: 94. Марин Орлинов – 12. Пламен Тенев, 3. Стенислав Георгиев, 4. Георги Пейчев, 5. Кристиян Григоров, 8. Виктор Иванов /81-13. Даниел Гергов/, 11. Христо Кирев, 15. Тихомир Тодоров /капитан/, 16. Иван Дянков /54-14. Преслав Антонов/, 6. Цветомир Тодоров /88-17. Кристиян Иванов/, 9. Стефан Христов.
Старши треньор: Роберт Петров

Добруджа: 12. Димитър Илиев – 94. Александър Йовчев /83-18. Петко Цанков/, 14. Даниел Генов, 4. Даниел Граматиков, 83. Емил Копаранов /57-10. Павел Георгиев/, 21. Костадин Ничев, 22. Кристиян Димитров /капитан/, 3. Младен Димитров, 6. Петър Казаков, 89. Симеон Иванов, 17. Тодор Колев.
Старши треньор: Радостин Димов

Жълти картони – Марин Орлинов, Виктор Иванов /Спартак/; Димитър Илиев, Даниел Граматиков, Петър Казаков /Добруджа/

Стадион: „Плевен“ – 250 зрители