Исторически триумф за машината Джокович

Водачът в световната ранглиста и поставен под номер 1 в основната схема Новак Джокович победи Анди Мъри на финала на "Мастърс" турнира в Париж и с това постави два рекорда. Сърбинът става първият тенисист с четири триумфа във френската столица и първият, спечелил шест турнира от сериите "Мастърс 1000" за една година. По-рано през сезона Ноле завоюва купите в Индиън Уелс, Маями, Монте Карло, Рим и Шанхай.

Доминацията на световния номер 1 във финала срещу Мъри бе тотална - сърбинът караше съперника си да тича по корта и спечели почти всички дълги разигравания. Шотландецът допусна много непредизвикани грешки (34 срещу 12 на Джокович).

В първия сет Джокович направи два пробива - в третия и в шестия геймове, и взе лесно сета с 6:2. Във втората част имаше размяна на пробиви в третия и четвъртия геймове, но след това отново превъзходството на Новак бе пълно. Той намесе решаващия си удар с брейк за 4:3 и до края бе безкомпромисен.

Така Джокович има 10 спечелени титли през този сезон, в това число и три от Големия шлем (Откритите първенства на Австралия и САЩ, както и "Уимбълдън)". Джокович е загубил само пет мача през годината, сред които финала на "Ролан Гарос". Общият брой на "Мастърс" трофеите му вече е 26, а на купите от ATP - 58.

Финал на турнира по тенис на твърди кортове за мъже от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,83 милиона евро:
Новак Джокович (Сърбия) - Анди Мъри (Великобритания) - 6:2, 6:4.