Арсенал се измъкна срещу Тотнъм, но не се възползва от грешката на Ман Сити (видео)

Тимът на Арсенал се измъкна срещу Тотнъм в дербито на Северен Лондон и стигна до равенство 1:1 на "Емиратс", макар гостите да бяха по-добрият отбор на терена. Хари Кейн откри за "шпорите", но Киърън Гибс възстанови равенството петнайсетина минути преди края. Въпреки точката обаче "артилеристите" не успяха да се възползват от грешната стъпка на Манчестър Сити при визитата си на Астън Вила (0:0) и да излязат еднолично начело в класирането на Висшата лига преди прекъсването за мачовете на националните отбори.

Тотнъм бе по-добрият отбор на терена преди почивката и заслужено поведе в резултата. Хари Кейн продължи невероятната си голова серия с поредно попадение, откриваки резултата в 32-ата минута на двубоя. Английският национал бе изведен от Дани Роуз с отлично центриране от средата на терена, измъкна се зад гърба на опитващия се да го остави в засада Лоран Косиелни и след това с удар над тялото на Петер Чех откри резултата на "Емиратс", давайки аванс на "шпорите" в дербито. Преди почивката пък Арсенал почти не сътвори нищо интересно пред вратата на своя съперник, като дори футболистите на Арсен Венгер трябваше да се радват, че не получиха и втори гол в своята врата до края на първата част.

През второто полувреме играта стана още по-открита, като първите положения за гол бяха пред вратата на Петер Чех. Първо Кристиан Ериксен, а след това и Хари Кейн стреляха встрани от вратата с диагонални удари отдясно. Домакините отговориха с удар на Оливие Жиру в горната греда, а малко по-късно отново френският национал пропусна да се разпише, пращайки топката на сантиметри от дясната греда след изпълнение на корнер.

След тези няколко опасни ситуации домакините все пак изравниха. Влезлият като резерва в състава на Арсенал Киърън Гибс се разписа за 1:1 само минути след появата си на терена. Той се включи отлично в атака и с удар с левия крак прати топката в мрежата на Юго Лорис, който също носи огромна вина за гола. Само минути по-късно отново Гибс бе близо до втори гол от подобна ситуация, но този път стреля встрани от вратата.

До края на мача двата тима не стигнаха до победен гол и разделиха точките, което остави Арсенал на второто място с 26 точки, колкото има и лидерът Манчестър Сити. Тотнъм пък е на пета позиция с 21, като продължава отличната си серия от вече 11 поредни срещи без загуба.