Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Юве бие и се катери

Шампионът Ювентус спечели с 3:1 при гостуването си на Емполи. "Бианконерите" бяха по-добрия тим и заслужено се поздравиха с победа. Домакините откриха резултата с попадение на Масимо Макароне в 19-ата минута. Ветеранът изненада Джанлуиджи Буфон с нисък и далечен удар и Емполи поведе. В 30-ата минута обаче Марио Манджукич се пребори за топката пред вратарското поле и успя да мушне я покрай Лукаш Скорупски - 1:1. Седем минути след това левият бек Патрис Евра реализира красив гол с глава, посрещайки центриране от корнер.

Юве имаше и други възможности за гол до края на почивката, а в 84-ата минута Пауло Дибала бе точен с попадение №5 за него през сезона - 3:1. Малко преди изстрела на аржентинската звезда обаче футболист на "зебрите", който получи топката, бе в явна засада. Тя обаче не бе забелязана от страничния съдия. Така или иначе отборът на Масимилиано Алегри би своя противник и записа втора поредна победа в Серия "А". Шампионите вече са седми в класирането с актив от 18 точки.