Шампионът Фрегата се върна на върха

Шампионът Фрегата победи гостуващия Осъм с 33:23 (17:10) и измести съперника от върха в класирането след шестия кръг на мъжкото хандбално първенство на България. Бургазлии събраха 8 точки, а тимът от Ловеч падна на втора позиция със 7 точки. Добруджа, който почива в този кръг, е трети с 6 точки. Във варненското дерби вицешампионът Локомотив разгроми Спартак с 35:15 (17:7) като гост.

"Паднахме заради кадровите проблеми и досадните ни пропуски в началото. Липсваха ни контузени титуляри, имах само трима опитни състезатели и се наложи да разчитам на 16 и 17-годишни юноши. Едно 16-годишно момче например игра за първи път в мъжете и в лявата зона, където бяхме останали без хора. Отделно в първите 5-6 минути направихме много пропуски от чисти позиции. Изтървахме и две дузпи. След 10-ата минута те поведоха с разлика, ние се стъписахме и се случи най-логичното нещо. При така стеклите се обстоятелства аз очаквах да загубим поне с 10 гола разлика. Нашата цел е по-бързо да възстановим контузените, да влезем в четворката и да опитаме да се преборим за медал. Постигнем ли го, ще е върха на възможностите ни този сезон", коментира наставникът на домакините Пенко Златев.

Локомотив е с пълен актив от 4 точки, след като отложи останалите си срещи по различни причини, а Спартак е с 3 точки. Новакът Левски София постигна първа победа в елита след 28:19 (11:12) над НСА в столичното дерби. Локомотив Горна оряховица пък остана на дъното без успех след домакинско поражение от Левски (Левски) с 28:35 (14:18).

В надпреварата при жените лидерите в шампионата Свиленград-ПУ и Етър записаха поредни победи и оглавяват класирането с пълен актив от по 8 точки след четвъртия кръг. Свиленград-ПУ спечели с 24:21 (9:9) като гост на Панагюрище, а Етър се наложи над домакина Ники спорт (Сливница) с 26:22 (14:12). Шампионът Бъки е трети в класирането с 6 точки след победа над Шумен 98 у дома с 31:27 (16:10). Поморие пък разгроми гостуващия Хасково с 35:22 (15:9) и записа първа победа за сезона.