Отличен мач за Роксана Йорданова в Италия

В италианската Серия А2 Витербо, с Роксана Йорданова, победи гостуващия Анкона с 61:42 точки в мач от петия кръг. Българката записа 15 точки, 15 борби, 5 асистенции и 2 отнети топки за 39 минути. Витербо е с три победи и две загуби и заема шесто място във временното класиране.

Отборът на Херне загуби домакинството си на Васербург с 55:97 (17:26, 14:25, 15:15, 9:31) точки в среща от осмия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. Българката Радостина Славова-Нанева беше на терена 24:31 минути за Херне и завърши с 4 точки, 4 борби, 2 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър. Херне е на трето място с класирането с 6 успеха и 2 поражения.

Тимът на Нортумбрия постигна успех в четвъртия кръг на женското първенство на Великобритания, след като се наложи над гостуващия Шефийлд със 73:68 точки. За домакините българката Диана Войнова завърши със 17 точки, 11 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 40 минути. Нортумбрия е лидер в класирането с пълен актив от четири победи.