Неймар и Суарес бушуват здраво преди Ел Класико (видео + галерия)

Отборът на Барселона спечели с убедителното 3:0 срещу гостуващия Виляреал в сериозна схватка от 11-ия кръг на Ла Лига, играна пред 74 109 зрители на "Камп Ноу". Всички попадения паднаха след почивката. Неймар откри в 60-ата минута, Луис Суарес удвои десет по-късно от дузпа, а в 85-ата бразилският феномен реализира изключителен гол след "сомбреро", завъртане и неспасяем удар от въздуха. Така момчетата на Луис Енрике в най-лошия за тях случай ще имат равни точки с Реал Мадрид преди следващия си дуел - Ел Класико на 21 ноември.

Мунир Ел Хадади направи компания на Луис Суарес и Неймар в предни позиции. Жереми Матийо зае мястото на наказания Хавиер Масчерано, а Сержи Роберто действаше в средната зона вместо контузения Иван Ракитич. Марселино Гарсия Торал подреди отбора си в 4-3-3 с нападатели Роберто Солдадо, Саму Кастийехо и Денис Суарес.

Барса - Виляреал - 3:0 Интересен детайл преди мача беше, че съдията Клос Гомес забрани на Неймар да носи своята лента на главата. С началото на двубоя домакините привидно се настаниха в половината на съперника, но много бързо "жълтите" предприеха любимия си прийом - дълбока преса. Луис Суарес отправи два анемични шута в седмата и осмата минути. В 13-ата Клаудио Браво изправи на нокти публиката с много рисков финт в малкото си наказателно поле. Чилийският страж успя да залъже Солдадо.

Барса - Виляреал Даниел Алвеш опита шут от 20-ина метра, но топката се отклони от крак и излезе в корнер. В 20-ата Марио Гаспар едва не си вкара зрелищен автогол след опита си да стигне до топката преди Неймар. Вратарят Алфонс Ареола показа добър рефлекс и изби удара на своя съотборник. В 24-ата Неймар се шмугна почти по аутлинията в наказателното поле, опита да изненада вратаря, но той внимаваше. Три минути по-късно "лос блаугранас" организираха масирана бърза атака, ветрилото се разпери и на върха на нападението се появи Матийо, който шутира без забавяне - в краката на Ареола.

Барса - Виляреал - 3:0 В 29-ата Суарес овладя на гърди зад гърба на защитата, ала избра пас, а Андрес Иниеста беше блокиран. В 36-ата защитата на каталунците беше разредена, Солдадо имаше чудесна опция вляво, но предпочете далечен изстрел и изкара топката в аут. В 41-ата Иниеста центрира опасно отляво, вратарят увисна, но и Мунир остана под топката.

Барса - Виляреал - 3:0 В 43-ата Суарес се строполи без топка на земята при нападение на барселонци, но не трогна рефера. В 45-ата минута "подводницата" имаше великолепен шанс за гол. Жорди Алба изведе Саму Кастийехо при опита си да избие с шпагат. Бившият играч на Малага шутира, но Браво беше излязъл предвидливо и блокира удара.

Барса - Виляреал - 3:0 Втората част започна с лют спор между играчите на Барса и съдията, който не уважи основателните претенции на Ней за нарушение. В крайна сметка Клос Гомес извади жълти картони на бразилския стрелец и Суарес. В 48-ата минута домакините пропуснаха отличен шанс за откриващо попадение. Неймар центрира с външен фалц, Суарес остана под топката, която дойде много удобно на Алвеш на втодата греда. Бразилският бек обаче не беше убедителен при насочването и позволи на Ареола да избие.

Барса - Виляреал - 3:0 Възпитаниците на Луис Енрике наложиха сериозен териториален натиск на валенсианския си опонент. В 54-ата топката премина над гредата след удар с глава на Суарес. В 60-ата Серхио Бускетс пресече подаване на 23-ия метър от голлинията и хвана неподготвена отбраната на Виляреал. Номер 5 технично изведе Неймар сам срещу вратаря и южноамериканецът реализира с хладнокръвно насочване - 1:0.

Барса - Виляреал - 3:0 В 63-ата Иниеста можеше да отбележи втори гол: Суарес хитро пропусна топката, капитанът беше позициониран очи в очи срещу вратаря, но не насочи добре. В 64-ата Жерард Пике много правилно фаулира Денис Суарес, който нахлуваше сам в наказателното поле. От прекия свободен удар не произтече опасност. В 69-ата Мунир изпревари Хауме Коста в наказателното поле и левият бек явно посече младия нападател. Неймар предостави изпълнението на дузпа на Луис Суарес и Лучо реализира категорично с нисък удар до гредата - 2:0.

Барса - Виляреал - 3:0 В 78-ата Алвеш комбинира със Суарес в наказателното поле и тръгна за двойно подаване. Вместо това уругваецът реши да шутира, ударът се получи, но вратарят плонжира и улови. В 81-ата Неймар направи добър рейд отляво, Сержи Роберто имаше открито пространство за шут, ала не уцели добре топката и я прати в аут.

Барса - Виляреал - 3:0 В 85-ата зрителите станаха свидетели на най-красивия момент в мача. Няколко минути по-рано публиката започна да скандира името на своя контузен любимец Лионел Меси и това сякаш амбицира Неймар да покаже какво може. Суарес нахлу по лявото крило, центрира в наказателното поле, бразилския голаджия много технично прехвърли Хауме Коста, завъртя се и без да позволи топката да пада на земя реализира от въздуха - 3:0.

Неймар и Суарес вече имат общо 20 попадения в Примера и продължават да дърпат Барса към победите. Тази вечер Реал Мадрид може да се изравни с Барселона при успех срещу Севиля на "Рамон Санчес Писхуан".