Иняки Уилямс открадна шоуто в Билбао (видео)

Отборът на Атлетик (Билбао) се доближи на три точки от Топ 4, след като спечели с 2:1 домакинството си на Еспаньол и записа трети пореден успех в Ла Лига и общо пети от последните си пет мача във всички турнири. Баски и каталунци изиграха изключително динамичен и доста нервен мач, в който феновете станаха свидетели на три изключително красиви попадения. Иняки Уилямс (8’) изведе “лъвовете” напред, Ернан Перес (51’) изравни малко след почивката, а Раул Гарсия (64’) донесе победата за селекцията на Ернесто Валверде.

Иняки Уилямс взриви трибуните на “Сан Мамес” още при едно от първите си докосвания до топката. Младият нападател реализира истински шедьовър в 8-ата минута, когато пое топката с гръб към вратата и елиминира двама защитници на гостите със завъртане и прехвърляне, след което отправи неспасяем шут за 1:0.

“Папагалчетата” си върнаха надеждата за нещо повече малко след началото на второто полувреме. Ернан Перес разигра отлчино двойно подаване с Виктор Санчес, който го изведе отлично с прехвърлящ пас зад защитата и Перес вкара в близкия ъгъл на вратаря за 1:1.

Малко след това обстановката се изнерви, като съдията Алберто Ундиано се видя принуден да раздаде общо четири жълти картона в рамките на четири минути, а малко след това Атлетик се възползва от суматохата и си гарантира победата.

В 64-ата минута Раул Гарсия се измъкна зад защитата на Еспаньол и падайки на тревата отбеляза с глава за 2:1, след отлично центриране на резервата Маркел Сусаета от левия фланг, а това се оказа и победното попадение за баските.

Тимът на Билбао е на осма позиция във временното класиране със 17 точки, докато Еспаньол е на единадесето място с 13.