Нова победа за Монреал в НХЛ

Монреал продължава със силните си игри и победи Бостън с 4:2, което им осигури 5 точки преднина в класирането на Националната хокейна лига. Давид Дешарне вкара за Канейдиънс 1:08 минути преди края на мача за 3:2, а Макс Пасиорети оформи крайното 4:2 20 секунди преди сирената на празна врата. Томаш Плеканец и Ларс Елер бяха автори на другите два гола.

Дербито между Сан Хосе и Анахайм завърши за четвърти пореден път с победа за Патоците, този път с 1:0. Кори Пери вкара в началото на мача единственото попадение за гостите. Антон Худобин пък спаси 31 удара и регистрира петия си шътаут в кариерата и първи от февруари насам. Домакините имаха две отлични възможности да изравнят през третата част, като малко преди края Томи Уингълс след меле докопа шайбата и стреля, тя се отби в кънката на вратаря Худобин, кацна на гредата и не влезе в мрежата.

Вратарят на Минесота Дивайн Дюбник регистрира втори мач през сезона без допуснат гол, като отрази също 31 удара, а Уайлд измъкна 1:0 над Тампа Бей като домакин. Минесота е на 3-о място в Централна дивизия с 18 точки след победата. Джаред Спърджън реализира единствения гол в третата част.

Вашингтон Кепитълс се наложи с 3:2 след дузпи над Торонто като домакин, а Александър Овечкин заби едно попадение за домакините и дузпа при четвъртото завъртане. Вратарят на столичани Джеймс Раймер осигури успеха като спаси дузпата на Назим Кадри, а с 20 точки тимът е на 2-о място в дивизия Метрополитен.

Водачите от Рейнджърс остават с 2 пред тях заради днешната си победа с 4:1 над Аризона Койотис в Глендейл, Аризона. Пет секунди преди края гостите вкараха чрез Шейн Доун и провалиха шътаута на финландския вратар на домакините Анти Раанта, заменил днес Хенрик Линдквист. Иначе Раанта спаси 39 удара преди това. Йеспер Фаст, Джей Ти Милър, Крис Крайдер и Кевин Хейс се разписаха за Рейнджърс. При 2:0 в началото на третата част гостите можеха да напарвят срещата по-интересна, но ударът на Мартин Ханзал се отби в горната греда, в гърба на Раанта, който обаче реагира бързо и улови шайбата.