Младите "елени" набират скорост

Талантливият тим на Милуоки Бъкс продължава да впечатлява с изявите си и записа четвърти пореден успех в НБА. Така "елените" вече имат положителен баланс от 4 победи и 3 загуби, след като надиграха у дома Бруклин Нетс с 94:86. "Мрежите" от своя страна продължават да се представят ужасяващо и вече имат седем последователни поражения от началото на сезона, без да познават вкуса на успеха.

Джерид Бейлис направи отлично включване като резерва за отбора на Джейсън Кид и записа “дабъл-дабъл” от 19 точки и 10 асистенции. Грег Монро бе най-резултатен с 20 точки и 8 борби, а Крис Мидълтън вкара 14 точки, овладя 9 борби и направи 7 асистенции. Янис Адетокумбо завърши с 11 точки, 6 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка.

Брук Лопес вкара 20 точки за гостите от Бруклин, а Тадиъс Йънг се оттегли с 18 точки, 13 борби и 2 отнети топки. Джо Джонсън продължи с колебливите си изяви и вкара само 8 точки, но донякъде компенсира с 9 борби и 6 асистенции. Боян Богданович пък вкара 13 точки за 24 минути игра.

За първи път от началото на сезона Нетс допуснаха под 100 точки в коша си, но и това не бе достатъчно за победа на водения от Лайнъл Холинс отбор. Милуоки продължи маратонската си програма, като за Бъкс това бе пети мач в рамките на последните седем дни.