Райо остави Гранада на дъното (видео)

Макар и с човек по-малко в продължение на 70 минути, Райо Валекано надделя с 2:1 над гостуващия Гранада и се отдалечи от зоната на изпадащите в Примера. Там обаче остана тимът на Хосе Рамон Сандовал, който преди този мач беше в серия от 4 поредни равенства. В герой за домакините се превърна Хави Гера, който вкара два гола още до 10-ата минута. Той откри резултата след центриране на Пабло Ернандес, а малко след това беше изведен от Бебе сам срещу Андрес Фернандес и покачи на 2:0.

В 20-ата минута централният защитник на Райо Зе Кащро получи червен картон и остави отбора си в намален състав. В началото на второто полувреме Жан-Силвен Бабин върна един гол, а с това и надеждите на Гранада за обрат. Не след дълго Юсеф Ел Араби беше близо до изравнителния гол, но пропусна.

Гранада атакуваше с всички сили, но така и не можа да се добере до точката. Тимът е 19-и в класирането с едва 7 точки, колкото има и последният Леванте.