ЙЕБ Шумен започна с победа в НВЛ за жени

ЙЕБ Шумен 05 дебютира с победа в НВЛ - жени Демакс +. В последния двубой от първия кръг волейболистките от Шумен се наложиха като домакини над Славия с 3:1 (32:30, 25:21, 21:25, 25:22) и зарадваха около 150 свои привърженици в зала "Младост". Двубоят бе изключително оспорван, като протиповопостави два равностойни съперника. Първият гейм бе истинска драма, като буквално вървеше точка за точка, а борбата излезе далеч извън 25-ата точка. В крайна сметка домакините показаха по-здрави нерви и спечелиха откриващата част. Това оказа негативно влияние на гостенките и във втория гейм шуменки поведоха с категоричното 8:3 и 12:4. Гостенките успяха да излязат от положението и да стопят пасива си до равенството 17:17, но за повече нямаха сили и домакините поведоха с 2:0. В третата част нещата се преобърнаха и Славия започна да диктува играта през цялото време, като спечели гейма и намали разликата на 1:2. Много оспорвана бе и четвъртата част, в която отново имаше равенство на силите до 18:18. В този момент шуменки изригнаха и направиха три поредни точки, като поведоха с 21:18. Това бе ключът към успеха, като домакините устояха до край и спечелиха гейма, а с това и крайната победа.