Леванте и Депор разделиха по точка (видео)

Отборите на Леванте и Депортиво Ла Коруня направиха 1:1 в среща от 11-ия кръг на Примера дивисион, играна във Валенсия. Лукас Перес даде голов аванс на гостите от "Риасор" с точен изстрел в 23-ата минута, а Виктор Камараса изравни в 53-ата след изпълнение от пряк свободен удар. Тимът на Руби остана на последната позиция, а Депор е на осмо място в подреждането.

Срещата започна с разменено надмощие. В 16-ата минута Сидней нямаше късмет и се размина с гола след удар в гредата след корнер. В 22-ата гостите от "Риасор" откриха резултата, след като "гранотас" се бяха изнесли в половината на Депор, Лукас Перес получи дълго подаване, напредна и вкара. Голаджията на галиския тим навлезе в наказателното поле и отбеляза с ниско насочване в близкия ъгъл, като вина за попадението има и вратарят Рубен Мартинес.

До края на полувремето "синьо-червените" имаха няколко възможности, но малко не им достигна. В 38-ата Роджър Марти нахлу по аутлинията, сервира топката на Джеферсон Лерма, който беше блокиран. В 45-ата Лерма центрира отдясно, Роджър сложи крак, ала топката премина на сантиметри от далечната греда и напусна очертанията на терена.

В 53-ата минута Виктор Камараса изравни резултата след директен шут от пряк свободен удар. Топката беше поставена на 21 метра, а вратарят не успя да реагира, след като топката прехвърли стената и влезе ниско в мрежата - 1:1.

Попадението даде енергия на валенсианския тим и последваха няколко добри положения пред Херман Лукс. В 61-ата стражът действа прецизно след силно включване на Хосе Моралес и нисък удар. В 77-ата вратарят на "бяло-сините" не допусна изненада при втория добър опит за гол от пряк свободен удар.

Снимка: "Марка"