Балкан вкара 137 точки и разби немощния Черноморец

Балкан (Ботевград) изнесе тотална лекция по нападателен баскетбол на гостуващия Черноморец (Бургас). “Зелените” разбиха бургаските “акули” с фантастичен резултат, който в никакъв случай не приляга на двубой от елитната дивизия на което и да е баскетболно първенство. В “Арена Ботевград” баскетболистите на Влада Вукойчич триумфираха с 81 точки разлика - 137:56, постигайки четвъртата си победа от началото на сезона в Националната Баскетболна Лига.

Вицешампионите бяха под пара от самото начало, като само в първата четвърт на двубоя реализираха 38 точки в коша на съперника, а в останалите три части неизменно вкарваха поне по 30 точки. И този път едно от най-силните оръжия на тима бе на висота, след като Мартин Маринов и компания реализираха 14 тройки от 25 опита, или 56% от стрелбите си от дистанция.

Стоян Петков бе над всички за Балкан и завърши с 28 точки, 14 борби, 3 асистенции и 2 чадъра за 26 минути игра. Общо седем играчи на ботевградския отбор завършиха с двуцифрени точкови показатели, като Душан Цветкович бе вторият най-резултатен за своя тим със 16 точки, а Мартин Маринов, Марко Бъркич и Васил Александров вкараха по 14.

Ростислав Тончев се отличи с 15 точки за Черноморец, докато Боян Тенев добави 14.

БАЛКАН (БОТЕВГРАД) - ЧЕРНОМОРЕЦ 137:56 (38:16, 32:13, 37:13, 30:14)

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Цветослав Острев 8, Мартин Маринов 14, Мартин Дурчев 9, Стоян Петков 28, Николай Върбанов 8 (Сет Джаксън 13, Душан Цветкович 17, Радослав Кочев 12, Васил Александров 14, Марко Бъркич 14, Николай Маринов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Милен Дудев 8, Иван Каравеев 4, Емил Бинев 7, Ростислав Тончев 15, Боян Тенев 14 (Симеон Цветков 2, Цветомир Куртев 6, Стоил Аладжов)