Поредна загуба за Съндърланд, "светците" остават без загуба като гост (видео)

Отборът на Саутхамптън постигна втора поредна победа във Висшата лига и продължи серията си от мачове без загуба на пет поредни двубоя, след като стигна до минимален успех 1:0 при визитата си на Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт". Единственото попадение в двубоя реализира Душан Тадич в 69-ата минута от дузпа. Сърбинът заби четвъртия си гол за сезона с удар от бялата точка, след като Ян Мвила събори Райън Бертранд в наказателното поле.

Гостите определено бяха по-добрият отбор на терена и трябваше да поведат по-рано в резултата, но удари на Жозе Фонте и Стивън Дейвис бяха избити от голлинията от бранители на "черните котки". Едва след като получиха попадение в своята врата "черните котки" на Сам Алърдайс погледнаха по-сериозно към съперниковата, но шут на Адам Джонсън бе отразен с вещина от Маартен Стекеленбург. Така северняците от Съндърланд регистрираха второ поредно поражение и общо осмо за сезона.

След като постигнаха единствено победа над големия си местен опонент Нюкасъл в дербито на Севера (3:0), "черните котки" остават на предпоследното място в класирането на Висшата лига с едва шест точки в актива си. По този начин задачата пред Големия Сам да спаси тима от изпадане става все по-тежка с всяка изминала седмица. "Светците" на Роналд Куман, които са единственият отбор без загуба далеч от дома през сезона във Висшата лига, пък се намесват в битката за евроквоти, изкачвайки се на седмото място с 20 точки в актива си, само на четири от Манчестър Юнайтед и на една зад петия Уест Хам.