Мъри отстрани Ферер по пътя към първия си финал в Париж

Поставеният под номер 2 в схемата Анди Мъри (Великобритания) се класира за пръв път в кариерата си за финала на турнира на твърди кортове в зала от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 3,83 милиона евро. Мъри победи осмия в схемата Давид Ферер (Испания) с 6:4, 6:3 за 1:36 час. Олимпийският шампион наниза 5 аса и направи 5 пробива в двубоя.

Мъри направи пробив още в първия гейм на мача, но Федер изравни 3:3, а след това поведе с 4:3. В деветия гейм британецът отново взе подаването на съперника си за 5:4 и при свой сервис спечели първия сет. Във втората част Ферер поведе с 3:1, но след това загуби пет поредни гейма, а с това и мача.

За Мъри това беше четвърта поредна победа над испанеца и общо 11 от 17 мача. На финала Мъри ще играе с победителя от мача между номер 1 Новак Джокович (Сърбия) и номер 4 Стан Вавринка (Швейцария). Той ще търси пета титла за сезона и 36-а в кариерата си.