Валенсия удари 5 шамара на Селта във Виго (видео)

Отборът на Валенсия съсипа като резултат с 5:1 Селта в най-интересната съботна среща от 11-ия кръг на Ла Лига, играна на "Балаидос". Въпреки сериозното игрово превъзходство на тима на Едуардо Берицо в първия час от мача гостите вкараха своите положения и записаха забележителна победа. Пако Алкасер (13 и 46), Даниел Парехо (45 и 64) и Шкодран Мустафи (77) зарадваха феновете на "лос че", които изпиха горчива чаша през седмицата след загуба от Гент в Шампионската лига. Попадението на Аугусто Фернандес (24) се оказа единствено почетно. "Небесносините" изпълниха цели 15 корнера, атакуваха по познатия начин, но получиха тежки удари на контраатака.

Срещата във Виго започна динамично и с напрежение пред двете врати. Жоао Кансело не намери съотборник с центрирането си в петата минута, а в 11-ата Хауме Доменек измъкна топката пред краката на Яго Аспас. В 13-ата Даниел Парехо потърси Пако Алкасер в наказателното поле, а "деветката" на "прилепите" отбеляза с удар от 12 метра със съперник до себе си - 0:1.

"Небесносините" налетяха яростно към вратата на валенсианци и до средата на полувремето имаха седем корнера в своята графа. В 14-ата гол на Пабло Ернандес правилно не беше зачетен заради засада. В 24-ата завърналият се след наказание Аугусто Фернандес изравни с глава, оставен сам на пет метра от голлинията - 1:1. Даниел Вас асистира също с глава след неразбирателство в отбраната на гостите от "Местайя".

В 27-ата минута реферът Виканди Гаридо ощети домакините. Вместо да даде авантаж той отсъди нарушение пред наказателното поле и така анулира пратената секунди по-късно топка в мрежата. От статичното положение Нолито първо стреля в стената, а след това насочи ниска топка към плонжиралия Хауме. Въпреки силното игрово предимство на "небесносините" момчетата на Нуно Санто се оттеглиха на почивка с гол аванс. Капитанът Парехо реализира красиво попадение в добавеното време на първата част. "Десетката" прати топката към сглобката и матира испанския национал Серхио Алварес с изпълнението си от пряк свободен удар.

Половин минута след началото на втората част валенсианци нанесоха нов тежък удар в тила на своя опонент. Джонатан Кастро - Джони сбърка подаването назад към вратаря, Алкасер застигна топката и преодоля Рико за 1:3. "Бяло-черните", играещи днес в оранжево, действаха прибрано, но не пропускаха възможности за контраатаки. В 61-ата стражът на гостите показа добър рефлекс и запази преднината на своите: Яго Аспас удари греда, а когато Нолито само трябваше да насочи при добавка, Хауме се хвърли в краката му.

В средата на второто полувреме Парехо вкара втория си гол в срещата и направи заплашителното 1:4. Дани и Алкасер отново разиграха и халфът реализира. Това попадение сякаш прекърши куража на галиския тим. А в 77-ата минута падна и пети гол. Кой друг, ако не Парехо, центрира, а Шкодран Мустафи вкара с глава за 1:5. В крайна сметка капитанът на Валенсия блесна с два гола и две асистенции.

С победата водените от Нуно Санто се преместиха до шестата позиция. Летящият високо тим на Селта поставя под сериозен риск третото си място и може да бъде изместен и от Атлетико Мадрид, и от Виляреал.

Снимки: "Марка", VCF