Манчестър Юнайтед победи с повече от един гол в 50-ия мач на Ван Гаал в Премиър лийг (видео)

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Уест Бромич на "Олд Трафорд" в 50-ия мач на Луис ван Гаал в Премиър лийг. Джеси Лингард откри резултата в 52-ата минута с дебютния си гол за "червените дяволи", а Хуан Мата подпечата домакинския успех с гол от дузпа в добавеното време. Така Юнайтед вкара повече от един гол за първи път от пет срещи.

Холандецът заложи на същия стартов състав, както при победата над ЦСКА (Москва) през седмицата. Това означаваше, че Ашли Йънг зпочна като десен бек вместо наказания Матео Дармиан. Джеси Лингард също беше титуляр, а атаката на домакините бе водена от Антони Марсиал и Уейн Рууни. Бившите играчи на Манчестър Юнайтед Джони Еванс и Дарън Флетчър бяха титуляри за Уест Бромич.

Хуан Мата пропусна първата възможност за домакините след 1/4 час игра, след като получи от Рууни и стреля от 15-ина метра. Фалцовият удар на испанеца с левия крак обаче профуча покрай гредата.

Иначе картината през първото полувреме бе обичайна за мачовете на Юнайтед в последно време - домакините доминираха тотално, действията се водеха изцяло в половината на съперника, но така и не се стигаше до много чисти голови положения пред вратата на Майхил. В 40-ата минута Марсиал изведе добре Лингард отляво, но Джони Еванс се намеси блестящo и направи много прецизен шпагат в решителния момент. Минута преди края Марсиал пропусна най-чистата възможност преди почивката, след като се завъртя много добре в наказателното поле и стреля, но Майхил спаси.

В 52-ата минута Джеси Лингард вкара страхотен гол - първи за него за Манчестър Юнайтед, с който изведе домакините напред. Брънт изчисти с глава центриране на Марсиал, топката стигна до 22-годишния англичанин, който стреля технично в далечния ъгъл. 1/4 час преди края УБА  пропусна страхотна възможност да изравни резултата, след като резервата Берахино не успя от чиста позиция да нанесе добър удар с глава. В добавеното време Макоули фаулира Марсиал в наказателното поле - дузпа и червен картон за бранителя. Хуан Мата бе точен от бялата точка за крайното 2:0.

Манчестър Юнайтед няма допуснат гол в повече от 500 минути в Премиър лийг. "Червените дяволи" са на четвърто място с актив от 24 точки. УБА е 12-и.