"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Майнц удари десетима от Волфсбург, Неделев пак забравен (видео)

Отборът на Майнц 05 победи с 2:0 като домакин Волфсбург в среща от 12-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Задачата на Майнц бе улеснена много от ранния червен картон на Юлиан Дракслер, който остави "вълците" с човек по-малко още в 13-ата минута. Головете за Майнц отбелязаха Пабло де Бласис (31) и Юнус Мали (75).

Българският халф на Майнц Тодор Неделев не бе в групата на тима си за двубоя.

В 11-ата минута Пабло де Бласис пропусна много добър шанс да изведе Волфсбург напред в резултата. Аржентинският нападател обаче стреля над вратата от въздуха след изпълнение на ъглов удар.

Две минути по-късно "вълците" на Дитер Хекинг останаха с 10 души на терена. Директен червен картон получи офанзивният халф Юлиан Дракслер за грубо нарушение срещу чилийския защитник Гонсало Хара. Дракслер се опита да се пребори за топката с Хара с каратистки удар, чилиецът се строполи на земята и започна да се превива от болка, а реферът Даниел Зийберт показа на Дракслер пътя към съблекалните.

В 31-ата минута Волфсбург излезе напред в резултата. Хайро Самперио центрира отляво, вратарят на гостите Диего Беналио се намеси много лошо в опита си да пресече подаването и направи подарък на Де Бласис, който наказа грешката на швейцарския страж и на празна врата бе точен за 1:0.

Две минути след почивката малко точност не достигна на Де Бласис да реализира второто си попадение в мача. Домакините бяха доста активни през второто полувреме и търсеха втория гол, с който да откажат съперника си, но попадението им убягваше, като Юнус Мали пропиля прекрасна възможност за 2:0 в средата на втората част.

Неизбежното все пак се случи в 75-ата минута, когато Мали получи чудесен пас от японския нападател Йошинори Муто и с удар по земя от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на Беналио - 2:0 и интригата на практика приключи.

След тази победа Майнц събра 16 точки и заема девета позиция в подреждането, докато Волфсбург е трети с 21. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 34 точки, пред Борусия (Дортмунд) с 26 и мач по-малко.