Черно море потопи Монтана (видео)

Отборът на Черно море записа впечатляваща победа като гост над Монтана. В двубой от 15-ия кръг на "А" група, възпитаниците на Никола Спасов се наложиха с категоричното 4:0. Попаденията в днешната среща вкараха Мехди Бурабия (63), Матиас Курьор (65), Педро Еуженио (67) и Хуан Вареа (77).

"Моряците" доминираха през по-голямата част от мача и напълно заслужено се поздравиха с успех. През първото полувреме домакините успяха да се противопоставят на своя опонент, но през вторите 45 минути варненци бяха пълни господари и правеха каквото си поискат на терена.

В 38-ата минута топката удари ръката на Михаил Венков, но съдята не отсъди дузпа. Първата опасна ситуация падна секунди по-късно. Асен Георгиев имаше възможност да отбележи, но ударът му с глава премина над вратата.

Опасен изстрел от пряк свободен удар в 56-ата минута на Бурабия можеше да изкара Черно море напред в резултата, но Христо Иванов спаси.

Първото попадение бе дело на Бурабия в 63-ата минута. Футболистът на моряците вкара красив гол след центриране отдясно на Васев. Две минути по-късно Курьор увеличи аванса на гостите, след като бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен удар не остави шанс на Христо Иванов.

Двете попадения дадоха допълнителни сили на Черно море, които продължиха масирания си натиск. Съвсем логично до края на срещата домакините инкасираха още попадения. В 67-ата минута Еуженио окончателно сложи точка на спора. Играчът бе изведен в коридор от Курьор и от изгодна позиция направи резултата класически.

Само няколко минути след влизането си, Хуан Вареа се разписа. В 77-ата минута резервата оформи крайното 0:4 с удар от воле, след нова асистенция на Куриор.

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ 0:4

0:1 Бурабия 63