Марица започна защитата на титлата си с категоричен успех над Бургас 2007

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) започна новия сезон в НВЛ за жени с убедителна домакинска победа. Момичетата на Иван Петков надиграха новака Бургас 2007 с 3:0 (25:8, 25:11, 25:13)* само след 56 минути игра в залата на Пловдивския университет. В следващия кръг Марица посреща Левски отново в залата на ПУ. Дербито е следващата събота (14 ноември) от 17,30 часа.

Шампионките наложиха пълно надмощие още от самото начало на мача. Със 7 точки от Радосвета Тенева (3 аса) и 6 от Виктория Григорова Марица спечели първата част с разгромното 25:8, докато бившата волейболистка на "жълтите" Даниела Иванова отбеляза половината от точките за бургазлийки. Домакините продъжиха своята доминация на терена и през втория гейм. Мирела Шахпазова насочваше повечето атаки през центъра с Виктория Григорова и последната продължи да ниже точка след точка. Към края на гейма влязлата като резерва Елена Георгиева записа три поредни аса за гостенките, с което направи загубата им малко по-почетна – 11:25. Иван Петков направи няколко промени в стартовия си състав за третия гейм, но въпреки това пловдивчанки не сдадоха инициативата. Те, обаче, увеличиха грешките и това даде възможност на Бургас 2007 да постигне най-добрия си резултат – 13:25.

Най-полезни за Марица станаха Радосвета Тенева (5 аса!!!, 75% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) и Виктория Григорова (3 блока и 85% ефективност в атака), която не се появи на терена през третата част, с по 14 точки за победата. Даниела Иванова пък бе най-резултатна за гостенките от Бургас 2007 с 11 точки.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com