Арда удари Добруджа 07 с 3:1 в Суперлигата

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) постигна втора победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Иван Халачев надделяха у дома над вицешампиона Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:20) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер пред около 800 зрители в местната зала "Арпезос".

Така кърджалийци са на 4-о място във временнто класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба. Тимът от Добрич пък е на 7-о място с едва 3 точки след 1 победа и 2 загуби. В следващия 4-и кръг Арда гостува на Миньор (Перник), а Добруджа отново е гост, но този път на новака Тетевен Волей. Срещите са следващата събота (14 ноември) съответно от 16,00 и 18,00 часа.

След размяна на първите два гейма, в третата част домакините от Арда имаха пълна доминация и го спечелиха с разгромното 25:14. Гостите от Добруджа пък не се предадоха и се надигнаха отново в четвъртия гейм, като стана истинска битка. Резултатът вървеше точка за точка до 18:18, след което добруджанци не издържаха. Домакините направиха три поредни точки и поведоха с 21:18. Това се оказа разковничето в гейма, като кърджалийци продължиха уверено до края и затвориха и тази част в своя полза при 25:20, а с това и мача с 3:1.

Над всички за Арда бе Спас Байрев със страхотните 26 точки (1 блок, 4 аса и 54% ефективност в атака) за победата. За тима наДобруджа 07 най-резултатен бе Велизар Чернокожев със 17 точки.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:20)
АРДА: Делчо Раев 2, Спас Байрев 26, Невен Нешев 11, Кирил Хаджиев 10, Петър Бъчваров 4, Васил Атанасов 9 - Николай Колев-либеро (Валентин Димов, Евгени Григоров)
Старши-треньор: Иван Халачев
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 4, Велизар Чернокожев 17, Мартин Атанасов 11, Димитър Маринков 10, Денис Чавдаров 4, Светослав Арнаудов 5 - Христо Христов-либеро (Алекс Грозданов, Михаил Стоев 2, Христо Енков, Жулиен Георгиев 2, Николай Тодоров-либеро)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)