Барселона и Везенков с трета победа в Евролигата (видео)

Отборът на Барелона, където играе българският национал Александър Везенков, постигна трета победа в група „С” на Евролигата, след като се наложи при гостуването си на Жалгирис Каунас с 85:78 в двубой от IV кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков остана на резервната скамейка в началото на двубоя, като престоя на терена общо 5:13 минути и записа на сметката си 2 точки, 1 борба и 1 асистенция. Най-резултатен за каталунците беше Анте Томич с 18 точки, Карлос Аройо и Пау Рибас добавиха съответно по 12 и 11 точки, а Джъстин Доелман и Хуан Карлос Наваро приклюиха с по 10 точки.

Реналдас Сейбутис вкара 18 точки за Жалгирис, а Паулис Янкунас и Ян Вогаукас завършиха съответно с по 17 и 16 точки.

Домакините от Литва започнаха по-концентрирано срещата и успяха да поведат с 15:10, като задържаха лидерството си до края на първата четвърт, въпреки, че авансът им бе стопен до само една точка – 23:22. Барселона успя да стигне до пълен обрат до средата на втория период, след което испанците не изпуснаха инициативата до почивката – 45:39.

През второто полувреме испанският гранд продължи да доминира и достигна до най-голямата разлика в своя полза в този двубой – 67:53 в края на третата част. След това, баскетболистите на Жалгирис се активизираха и използваха максимално добре моментното отпускане в редиците на съперника и в първите минути на заключителнат четвърт интригата отново се завърна – 63:69. В този момент гардът на Барса Карлос Аройо се развихри и след тройка, последвана от добра защита и последвал бърз пробив, каталунците отново се откъснаха напред, като този път не изпуснаха инициативата и се поздравиха с крайния успех – 85:78.

След тази победа Барселона заема второ място във временното класиране с баланс от 3 победи и 1 поражение, а Жалгирис е на трета позиция с баланс от 2 успега и 2 загуби.

В друга среща от групата Локомотив Кубан (Русия) се наложи над гостуващия Пънар Кършияка (Турция) със 72:53 (17:21, 13:14, 22:7, 20:11) и записа четвърти пореден успех. По 15 точки за домакините реализираха Малкълм Дилейни и Евгени Воронов. В последния мач от групата Зельона гора (Полша) е домакин на Панатинайкос (Гърция). начело в класирането е Локомотив Кубан с 4 победи, пред Барселона с 3-1.