Синсинати 8-0 за първи път от създаването си

Синсинати са 8-0 за начало на сезона за първи път в историята си. „Бенгалските тигри“ укротиха Джони Манзел и след силно второ полувреме победиха Кливлънд с 31:10. Година по-рано на същия терен Долтън&Co. паднаха с 21:0, но реваншът бе сладък.

„По-различно е, нали? Не са много отборите, които са стартирали 8-0. Знаем, че правим нещо историческо и се радваме“, коментира Долтън, който завърши с показатели 21 от 27 за 234 ярда, три тъчдауна и ключов заслон при 25-ярдовия спринт на Мохамед Сану, който предреши изхода на мача.

Кливлънд се държаха достойно през първото полувреме, като 29 секунди преди края му свалиха разликата на четири точки след 12-ярдовия пас на Манзел към новобранеца Дюк Джонсън. „Браунс“ обаче измъдриха едва 32 ярда в нападение след почивката за четвъртата си поредна загуба.

Кливлънд (2-7) вече са последни в АФК Север, а поредният им отписан сезон продължава на 15 ноември с гостуване на Питсбърг. Ден по-късно водачите в дивизията и притежатели на най-добрата успеваемост в цялата Лига Синсинати са домакини на Хюстън.