Вашингтон отвя Бостън в дербито в Източната конференция

Отборът на Вашингтон Кепитълс продължи със силното си представяне от началото на сезона, след като разгроми гостуващия Бостън с 4:1.

След равностойна първа третина, в която двата отбора си размениха по един гол чрез Джими Хейс и Алекс Овечкин, домакините наложиха тотален контрол през следващите две и логично стигнаха до нови три попадения. Брукс Лейх и Джон Карлсън доведоха резултата до 3:1 още в началото на втората част, а последния гол за Вашингтон реализира защитникът Карл Алцнер на празна врата минута преди края.

С победата Вашингтон събра актив от 18 точки и поведе в дивизия Метрополитън.

Водачът в Атлантическата дивизия и Източната конференция Монреал Канейдиънс победи с 4:1 като домакин Ню Йорк Айлендърс.

Изходът от срещата бе решен в последната третина, когато Монреал реализира три безответни гола чрез Давид Дешаерне, Брендън Галахар и Томаш Плеканец. Преди това домакините бяха открили чрез Дейл Уайс в края на първата част, но Кайл Окпосо изравни за Айлендърс през втората.

С победата Монреал събра актив от 25 точки и се намира на цели 9 пред втория в дивизията Тампа Бей.

Брендън Дубински вкара гол и направи асистенция, а неговият Кълъмбъс спечели с 3:2 като гост на Лос Анджелис.

Кам Аткинсън даде аванс на Кълъмбъс в началото на мача, но Алек мартинес бързо изравни при числено превъзходство на леда за домакините. В края на първата третина обаче Дубински вкара нов гол за Кълъмбъс, с който гостите поведоха с 2:1. С средата на третата част Блу Джакетс стигнаха и до трети гол, чийто автор стана Грегъри Кембъл. Точно 60 секунди преди края бившият играч на Кълъмбъс Джеф Картър вкара за Лос Анджелис, за да намали изоставането на домакините до 2:3, но в оставащата минута Сергей Бобровски не допусна повече колебания на вратата си.

Така Кълъмбъс записа втора поредна победа, но все още продължава да бъде на дъното в дивизия Метрополитън с едва 8 точки. Лос Анджелис пък остава на първо място в Тихоокеанската дивизия с 16 точки.