Голямо "бяло" падение в Ловеч - Литекс на точка от върха (видео)

Литекс разгроми Славия с 4:0 в първи мач от 15-ия кръг на "А" група и по този начин нанесе най-тежката загуба на белите за този сезон. В герой за оранжевите се превърна централният нападател Бьорн Йонсен, който се отличи с гол и две асистенции. Останалите попадения реализираха Диого Виана, Кристиян Малинов и Данило Асприля.

С този успех ловчанлии се доближиха на само точка от лидера Левски, който в неделя посреща Локомотив (Пловдив).

Резултатът бе открит от Диого Виана още в 5-ата минута. Португалецът се разписа след отличен извеждащ пас на Бьорн Йонсен, който го задължи да вкара в празната врата.

В 14-ата минута докакините бяха близо до второ попадение. След центриране от корнер Марио Кирев изпусна топката, Страхил Попов шутира от малък ъгъл, но не уцели вратата. Само три минути по-късно Асприля навърза няколко футболисти на гостите в наказателното им поле, но изстрелът му с левия крак мина над напречната греда.

В 25-ата минута удар на Арсенио срещна напречната греда. По-добрата игра на Литекс даде резултат в 39-ата минута, когато ловчанлии вкараха втори гол. Йонсен преодоля Велков на дясното крило и центрира прострелно към Кристиян Малинов, за когото не бе проблем да се разпише от близка дистанция.

Секунди след това Малинов можеше да отбележи още веднъж, след като се откъсна сам срещу вратаря, но се засуети и позволи на настигналия го Диего Фераресо да му отнеме топката.

До края на полувремето не паднаха повече голове и то приключи при 2:0 в полза на Литекс.

Шест минути след почивката ловчанлии направиха резултата класически. Диого Виана центрира отдясно, Дечев опита да изчисти топката, но я прати в рамото на Йонсен и тя влетя в мрежата на Кирев - 3:0 за Литекс.

В 57-ата минута пред домакините се откри пореден шанс за попадение, но изстрелът на Малинов бе спасен от Кирев. Двайсет минути по-късно Попов намери резервата Десподов в наказателното поле на гостите, нападателят стреля от 9-10 метра в аут.

Към края на срещата белите погледнаха по-смело към вратата на Литекс и създадоха две добри положения за гол. При първото бранител на оранжевите изчисти опасен шут на метър пред голлинията, а при второто шудар на Карачанаков влетя в мрежата на Баривйера, но попадението бе отменено, тъй като намиращият се в засада Мансе посегна към топката и попречи на оранжевия страж.

В заключителните секунди футболистите на Иван Колев получиха четвърти гол. Резервата Хенри Рохас пусна извеждащ пас към Асприля, който изпревари излезлия да го пресрещне Кирев и вкара на празна врата за крайното 4:0 за Литекс.

ЛИТЕКС - СЛАВИЯ 4:0