Тренто тръгна с 3:0 над Нолико в Шампионската лига (ВИДЕО + СНИМКИ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе националния разпределител на България Георги Братоев, се завърна в Шампионската лига по отличен начин. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев биха категорично у дома белгийския Нолико (Маасейк) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:21) в първия си мач от предварителна Група С, игран късно снощи пред около 2500 зрители в зала "Пала Тренто".

В следващия кръг трентинци гостуват на шампиона на Гърция ПАОК (Солун), който пък е воден от Николай Желязков и където играе национала Красимир Георгиев. Гръцкият тим пък загуби от френския Тур с 1:3 при дебюта си в най-силния европейски клубен турнир. Срещата между ПАОК и Тренто е на 18 ноември (сряда) от 18,00 часа българско време.

Първият гейм на мача започна малко по-добре за трентинци, които успяха да поведат със 7:5 след отлични блокади на Филипо Ланца и Себастиан Соле. Двата тима продължиха напълно равностойно до 14:12, след което разликата нарасна до 15:12 след нов блок на Ланца, а след това до 19:13 след няколко грешки на белгийците. Шампионите на Италия запазиха преднината си до 22:16, след което спокойно взеха гейма с 25:18. Втората част се разви по подобен сценарий. Волейболистите на Тренто дръпнаха с 5:1 благодарение на белгийския център Симон Ван Де Вуурде. Разликата се запази до 10:5, след което нарасна до 16:9 след силна игра в атака на гръцкия диагонал Митар Джурич и в защита на либерото Масимо Колачи. Домакините продължиха да водят до 18:11, след което без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:19 след нова атака на Ланца. Третият гейм тръгна равностойно до 5:5, след което момчетата на Радо Стойчев дръпнаха с 10:5 след няколко страхотни отигравания на младия разпределител Симоне Джианели. Въпреки усилията на Нолико, Тренто продължи да води до 16:11, 19:15 и 22:18, за да се стигне до крайното 25:21 и 3:0.

Георги Братоев остана резерва за Тренто и не влезе в игра. Най-полезен за трентинци пък стана Митар Джурич с 13 точки (2 блока и 46% ефективност в атака), а Филипо Ланца добави още 10 точки (53% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) за победата. За тима на Нолико опитните Вуут Вийсманс (1 ас, 50% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) и Йелте Маан (1 блок, 36% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) завършиха с по 10 точки.

ДИАТЕК (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) - НОЛИКО (МААСЕЙК, БЕЛГИЯ) 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)
ТРЕНТО: Симоне Джианели 3, Митар Джурич 13, Филипо Ланца 10, Олег Антонов 8, Себастиан Соле 8, Симон Ван Де Вуурде 7 - Масимо Колачи-либеро (Карло Де Анджелис)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
НОЛИКО: Хуан Игнасио Финоли, Федерико Перейра 6, Вуут Вийсманс 10, Йелте Маан 10, Матиас Раймекерс 7, Роб Бонте 6 - Хайс Йорна-либеро (Нуно Пинейро, Кристиан Падар 2)
Старши-треньор: Джовани Торкио.