Шедьовър на Дембеле качи Тотнъм на върха (видео)

Изключително красиво попадение на Муса Дембеле в 88-ата минута донесе победа с 2:1 на Тотнъм в домакинството на Андерлехт, изкачила отбора на Маурисио Почетино на върха в класирането на група "J" в Лига Европа. Белгийският национал наказа своите сънародници от Андерлехт с прекрасно изпълнение от 20-на метра, след като Сон Хюн-Мин свали топката в краката му при бърза контраатака на "шпорите". Халфът на лондончани засече топката от воле и я прати в "скобата" на вратата зад Прото, за да осигури трите точки на домакините. С тях те излязоха на върха в групата със седем точки. Андерлехт остава трети с четири.

Хари Кейн отбеляза своя пети гол в последните осем мача във всички турнири, за да даде аванс на "шпорите" малко преди изтичането на половин ча игра. Той заби топката с плътен удар след пас на Кристиан Ериксен. След почивката обаче гостите от Андерлехт играха по-добре и главната заслуга Тотнъм да удържа аванса си бяха добрите намеси на Юго Лорис.

В 72-ата минута обаче и френският страж бе безпомощен, след като Ян Вертонген не видя включването на Езекиел от гостите и го остави абсолютно непокрит в наказателното поле, за да забие тъмнокожият нападател топката във вратата на "шпорите" за 1:1.

Когато гостите се виждаха заслужено с равенството от този мач обаче Тотнъм осъществи брилянтна многоходова комбинация по крилото, Сон свали центрираната топка към Дембеле и той с мощен шут донесе победата на своя отбор.

ТОТНЪМ - АНДЕРЛЕХТ 2:1
1:0 - Кейн (29)
1:1 - Езекиел (72)
2:1 - Дембеле (87)