Лацио крачи към 1/16-финалите (видео)

Съставът на Лацио победи с 2:0 Розенборг при гостуването си в Норвегия. В герой за римляните се превърна Филип Джорджевич. Голмайсторът откри с удар с глава в деветата минута, а 20 минути след това оформи и крайния резултат в мача. До края на полувремето "орлите" стигнаха до трети гол, но той бе отменен заради засада. Италианският тим не допусна разколебаване и си тръгна с успех от студения Тронхейм. В следващия кръг от надпреварата Лацио приема Днипро в Рим, като победата ще изстреля "бианкочелестите" на 1/16-финалите. В момента те имат 10 точки в актива си и са еднолични водачи в групата. На втора позиция е френският Сент Етиен със 7 пункта.

Розенборг - Лацио 0:2
0:1 Джорджевич 9
0:2 Джорджевич 29