Аугсбург размаза АЗ Алкмаар и завърза интригата в група "L" (видео)

Отборът на Аугсбург заиса изразителна победа с 4:1 над АЗ АЛкмаар в домакинството си от група "L" на Лига Европа. По този начин немският тим се върна в битката за първите две места в крайното класиране и зазърза битката в групата.

Раул Бобадийя даде преднина от два гола за Аугсбург. Той откри резултата от фаул в 23-ата минута, а десет минути по-късно направи страхотен пробив, като от лявото крило напредна до границата на наказателното поле и с неспасяем удар удвои.

АЗ Алкмаар успя да върне интригата в мача в 45-ата минута, когато Янсен получи чудесен дълъг пас и отблизо прати топката във вратата за 2:1.

През второто полувреме обаче Аугсбург доказа, че е по-добрият тим в този мач и наниза още две попадения чрез Жи Дон-Вон в 66-ата и отново Бобадийя в 74-ата минута, за да докара нещата до крайното 4:1.

АУГСБУРГ - АЗ АЛКМААР 4:1
1:0 - Бобадиля (24)
2:0 - Бобадиля (33)
2:1 - Янсен (45)
3:1 - Донг-Вон Джи (66)
4:1 - Бобадиля (74)