ПАОК без Бербатов рухна в Краснодар, Борусия (Д) на плейоф

Без контузения си български нападател Димитър Бербатов солунският ПАОК загуби с 1:2 от Краснодар в среща от 4-ия кръг на група C на Лига Европа. Домакините откриха в 33-ата минута чрез Ари. Гърците опитаха да постигнат обрат, но вместо това получиха втори гол в 67-ата минута, когато бившият левскар Жоазиньо отбеляза след технично изпълнение на дузпа.

Едва в добавеното време Роберт Мак успя да отбележи почетното попадение за гостите. В другия мач от групата Борусия разгроми в Дортмунд азербайджанския Габала с 4:0 и си осигури участие в плейофите, след като събра 10 точки. Попаденията за Борусия отбелязаха Марко Ройс, Пиер-Ерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян, а Сергей Женьов си отбеляза автогол.

Втори е Краснодар със 7, а ПАОК има 3. На дъното е Габала с 1.

КРАСНОДАР - ПАОК 2:1
1:0 - Ари (33)
2:0 - Жоазиньо (67-дузпа)
2:1 - Мак (90)

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - ГАБАЛА 4:0
1:0 - Ройс (28)
2:0 - Обамеянг (45)
3:0 - Женьов (67-автогол)